نقش طرح شناسنامه فنی و ملکی در ایمنی ساختمان ها

  0
  16
  طرح شناسنامه فنی و ملکی

  سعادت نژاد، رئیس انجمن سازندگان مسکن شهر تهران با بیان اینکه شهرداری‌ها طرح شناسنامه فنی و ملکی را پشت گوش می‌اندازند، گفت: این نقشه ها در ایمنی ساختمان ها بسیار اهمیت دارد.

  به گزارش ایمنی پرس به نقل از بازار: شهاب سعادت نژاد زار با بیان اینکه یکی از مهمترین مواردی که باید قبل از صدور پایان کار انجام شود صدور شناسنامه فنی و ملکی است، تاکید کرد: این امر شامل موارد مهمی نظیر بیمه تضمین کیفیت و تهیه نقشه های ازییلت ساختمان و همچنین پر کردن مشخصات فنی ساختمان ها می شود.

   طرح شناسنامه فنی و ملکی ساختمان های نا ایمن ایمن سازی ساختمان

  وی با بیان اینکه مشخص شدن طراح، ناظر و مجری و عوامل ساخت این ساختمان و رعایت استانداردهای مربوط به مصالح و انجام آزمایشات مربوط و همچنین اعلام نتایج این آزمایشات در این شناسنامه فنی و ملکی است، افزود: با صدور این شناسنامه مصرف کننده نهایی اطلاعات کاملی از ساختمانی که قصد خریداری آن را دارد، خواهد داشت. طرح شناسنامه فنی و ملکی

  بیشتر بخوانید:الزام رعایت ایمنی در ساختمان ها

  طرح شناسنامه فنی و ملکی در مواقع بحران

  رئیس انجمن سازندگان مسکن تهران در ادامه تاکید کرد: متاسفانه اجرای طرح شناسنامه فنی توسط شهرداری‌ها پشت گوش انداخته شده و بسیاری از ساختمان‌ها هنوز شناسنامه فنی و ملکی ندارند در حالی که پایان کار برای آن‌ها صادر می‌شود.

  سعادت نژاد بیان کرد: در سازمان نظام مهندسی حتما برای ساختمان های در حال ساخت شناسنامه فنی و ملکی صادر و با مهندسان و شرکت هایی که بدون داشتن شناسنامه فنی و ملکی پایان کار صادر کنند طبق قانون برخورد خواهد شد.

   طرح شناسنامه فنی و ملکی ساختمان‌های ناایمن ایمن‌ سازی ساختمان‌ های تهرانطرح شناسنامه فنی و ملکی

  وی در ادامه درباره مزایای صدور شناسنامه فنی و ملکی گفت: از مزایای صدور این شناسنامه تهیه نقشه این است که در زمان مورد نیاز بهره برداران می توانند به مشخصات سازه، مکانیک و برق ساختمان دسترسی داشته باشند و در صورت لزوم در مواقع بحرانی مانند سیل، زلزله یا آتش سوزی از این نقشه‌ها که هم در اختیار مالکان است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 + یازده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.