اتمام مهلت مالکان ساختمان‌های ناایمن تهران

0
36
ساختمان‌های ناایمن طرح شناسنامه فنی و ملکی ساختمان‌های ناایمن ایمن‌ سازی ساختمان‌ های تهران

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: 9 روز دیگر مهلت مالکان ساختمان‌های ناایمن تمام می‌شود و بعد از آن دادستانی ورود کرده و بر اساس قانون با آنها برخورد می‌کند.

به گزارش ایمنی پرس به نقل از تهران پرس؛ قدرت الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت ساختمان‌های ناایمن به خبرنگار فارس گفت: ۹ روز دیگر مهلت مالکان ساختمان‌های ناایمن تمام می‌شود و بعد از آن دادستانی ورود کرده و بر اساس قانون با آن‌ها برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: تک تک پرونده‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل می‌شود. تاکید دارم آخر اسقند مهلت مالکان ساختمان‌های ناایمن به اتمام می‌رسد.

باید نقشه خطرپذیری شهر تهران تهیه شود. وزارت راه و سازمان نظام مهندس ساختمان باید ملزم شوند که این نقشه را تهیه و در اختیار مدیریت شهری قرار دهند.

 ساختمان‌های ناایمن  ضد حریق

برخورد با مالکان ساختمان‌های ناایمن

قرار است در سال ۱۴۰۲ با مالکان ساختمان‌های ناایمن که برای ایمن سازی اقدام نکرده اند برخورد شود. در مرحله اول اخطار‌های لازم داده می‌شود و اگر مالک نسبت به این اخطار‌ها بی‌توجهی کند و برای ایمن‌سازی اقدامی نکند در فاز اول انشعاب ساختمان‌ها قطع خواهد شد و در فاز بعدی دادستانی در جایگاه مدعی‌العموم این اختیار قانونی را دارد که برای حفاظت از جان و مال شهروندان وارد شده و این ساختمان‌ها را پلمب کند.

بیشتر بخوانید: شهردار منطقه ۱۱ تهران:اتحاد برای ایمن سازی ساختمان های پرخطر لازم است

 متاسفانه برخی از مالکان واحد‌های ناایمن و پرخطر، ایمن‌سازی ساختمان‌ها برای آن‌ها اولویت ندارد. اولتیماتوم به مالکان داده شده و باید این افراد بدانند که جان مردم از اهمیت خاصی برخوردار است. مدیران با تعیین ضرب‌الاجل و پیگیری مستمر به دنبال این هستند که ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن سرعت بگیرد و دیگر شاهد تکرار حوادث تلخی مانند پلاسکو، سینا اطهر، ۱۵۳ بهار و … نباشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

نوزده − 9 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.