زنگ ایمنی در برابر زلزله نواخته شد

0
35
زنگ ایمنی

زنگ ایمنی در برابر زلزله فرضی در مدرسه کدخدایی خیابان پاستور با همکاری و حضور مقاماتی از وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، وزارت کشور، هلال احمر و پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله همزمان با سراسر کشور به صدا درآمد.

 

صبح امروز سه‌شنبه هشتم آذرماه بزرگ ترین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس سراسر کشور با به صدا درآمدن زنگ ایمنی در برابر زلزله فرضی اجرا شد که طی آن حدود 16 میلیون دانش‌آموز در 32 استان، نحوه صحیح پناه‌گیری، عملیات تجسس، امداد و نجات و انتقال و درمان مجروحان را هنگام مواجه شدن با زلزله، مطابق آموزش‌ هایی که از قبل دریافت کرده بودند، اجرا کردند.

در تهران نیز جمعی از مقامات و مدیران از نهادهای مختلف در مدرسه کدخدایی واقع در خیابان پاستور گردهم آمدند تا شاهد اجرای این مانور توسط دانش‌آموزان باشند.

زنگ ایمنی

دانش‌آموزان در این مانور که دستورالعمل اجرایی آن از طریق وزارت آموزش و پرورش به مدیران مدارس کشور ارسال شده است، چگونگی پناه‌گیری اصولی هنگام وقوع زلزله را تمرین کردند.

بیشتر بخوانید: ورود پهپاد اطفا حریق و ربات به ناوگان آتش‌ نشانی تهران

این مانور بیست و چهارمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس تهران و سراسر کشور است که هرساله با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» اجرا می‌شود.

مانور مذکور با همکاری و مشارکت پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، سازمان صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، وزارت علوم و جمعیت هلال احمر اجرا شد.

زنگ ایمنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 × 5 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.