ارائه آموزش های رایگان در حوزه ایمنی به دانش آموزان

گفت و گو با مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران

0
31
مدیرعامل سازمان آتش نشانی

مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی شهر تهران با اشاره به بازدید ایمنی از 900 مدرسه در پایتخت گفت این آمادگی در سازمان آتش‌ نشانی وجود دارد آموزش های رایگان در حوزه ایمنی به دانش‌آموزان ارائه شود.

 

به گزارش ایمنی پرس؛ قدرت‌الله محمدی در گفت‌ و گو با پانا در خصوص ایمن‌ سازی مدارس شهر تهران توضیح داد:‌ تقریبا 900 مدرسه در تهران را از نظر ایمنی بازدید کرده و برای آن ها در این حوزه دستورالعمل صادر شده است تا ضوابط ابلاغی آتش‌نشانی را رعایت کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران اضافه کرد:‌ درخواست ما این است که مسئله ایمنی در مراکز آموزشی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و دستورالعمل‌ های آتش‌نشانی لحاظ شود.

وی با اعلام آمادگی برای آموزش های رایگان در حوزه ایمنی به دانش‌آموزان گفت:‌ این آمادگی وجود دارد که مدیران آموزشگاه‌ ها به ایستگاه‌ های سازمان آتش‌ نشانی مراجعه کنند تا نیروهای آتش‌ نشانی به دانش‌آموزان آموزش‌ های مربوط به حوزه ایمنی را به‌صورت رایگان ارائه دهند. آموزش های رایگان در حوزه ایمنی

بیشتر بخوانید: ساختمان‌ های ناایمن و تدابیر آتش نشانی

پیگیری معافیت گمرکی تجهیزات آتش‌نشانی

آموزش های رایگان در حوزه ایمنی

محمدی همچنین در خصوص سرانجام درخواست سازمان آتش‌ نشانی مبنی بر معافیت گمرگی تجهیزات این سازمان گفت: «بخشی از نیازمندی‌ های سازمان آتش‌ نشانی کل کشور نه فقط تهران، مربوط به واردات است. از رئیس‌ جمهور و وزیر کشور درخواست کردیم با توجه به اینکه این تجهیزات در حوزه امدادی است از عوارض گمرک، معاف شوند زیرا برای دولت هم آورده چندانی ندارد اما برای سازمان آتش‌ نشانی معافیت خوبی است چراکه بودجه‌های بسیار محدودی داریم.

مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی شهر تهران ادامه داد:‌ این درخواست را در نامه‌ ای به رئیس‌ جمهوری مطرح کردیم که امیدواریم با این درخواست که واردات تجهیزات آتش‌ نشانی که مشابه آن در داخل تولید نمی‌ شود، از عوارض گمرک معاف شود. نردبان،‌ لباس آتش‌ نشانی و… تجهیزات وارداتی هستند که پیگیری می‌ شود تا از عوارض گمرک معاف شوند. این درخواست اکنون در حال بررسی است.

آموزش های رایگان در حوزه ایمنی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

16 + 9 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.