ورود پهپاد اطفا حریق و ربات به ناوگان آتش‌ نشانی تهران

0
76
پهپاد اطفا حریق

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از برنامه ریزی برای ورود پهپاد اطفا حریق و ربات به ناوگان این سازمان خبر داد.

 

پهپاد اطفا حریقبه گزارش ایمنی پرس به نقل از ایسنا؛ قدرت الله محمدی درباره به‌ کارگیری پهپاد اطفا حریق و ربات‌های آتش‌نشانی اظهارکرد: در خصوص استفاده از دانش‌ های نوین و به کارگیری‌ آن‌ها در حوزه تجهیزات و عملیات تلاش می‌ کنیم و سعی داریم در این راستا مصمم هستیم تا با استفاده از تجهیزات نوین بر توان عملیاتی خود بیفزاییم.

وی ادامه داد: یکی از راهبردهایی که طی سال جاری در سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در پی گرفته‌ایم، استفاده از تجهیزات نوین است و آن‌ را در برنامه‌ های سال جاری و همچنین سال آتی خود نیز قرار دادیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اظهار کرد:‌ اکنون در حال بررسی استفاده محصولی از یکی از شرکت‌های دانش بنیان هستیم. این محصول پهپاد اطفا حریق است که قصد داریم کارایی آن را مورد تست و سنجش قرار دهیم و اگر این دستگاه‌ها تست‌های لازم را به خوبی بگذرانند، در نهایت به مراحل عملیاتی خواهد رسید.

محمدی با بیان اینکه فرآیند تست این پهپاد اطفا حریق در هفته‌های پیش رو انجام خواهد شد، گفت: امیدوارم این آزمایش‌ها نتایج مثبتی را داشته باشد. اگر نتایج مطلوبی حاصل شد برنامه ریزی لازم برای ورود این محصول به چرخه عملیات انجام خواهد شد؛ در غیر این صورت نسبت به رفع اشکالات آن اقدام خواهد شد.

پهپاد اطفا حریق

محمدی با اشاره به سختی‌های انجام عملیات در معابر باریک و صعب العبور گفت:‌ تردد و انجام عملیات در برخی از معابر پایتخت، به دلیل باریک بودن آن و… با محدودیت‌هایی روبه‌رو است که گاهی تردد خودروهای آتش‌نشانی به سختی انجام می‌شود. از این دست تجهیزات نوین را می‌توان در این بخش از عملیات‌ آتش‌نشانی به کار گرفت.

بیشتر بخوانید: ارائه آموزش های رایگان در حوزه ایمنی به دانش آموزان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره برنامه این سازمان برای خرید یک ربات عملیاتی اطفای حریق از سایر کشور ها نیز گفت: در سال جاری قصد داریم که یک ربات وارداتی را هم خریداری کنیم. از این ربات برای اطفا حریق مخازن پتروشیمی استفاده می‌شود. در صورت داشتن این ربات هنگام حریق و حادثه در پتروشیمی می‌توانیم ریسک خطر جانی برای آتش‌نشانان را کاهش دهیم و در عملیات مرتبط از این ربات ها استفاده کنیم.

پهپاد اطفا حریق

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 × 1 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.