۲۴ درصد ساختمان‌های پرخطر نمای کامپوزیت دارند/ سازمان آتش نشانی به ترکیب «کمیته نما» اضافه شد

  0
  5

  در جلسه امروز شورای شهر تهران در مورد وضعیت نمای کامپوزیت ساختمان‌های پر خطر و همچنین خرید تجهیزات آتش نشانی نظراتی از سوی اعضای شورای شهر مطرح شد.

  به گزارش ایمنی پرس به نقل از ایسنا، علیرضا نادعلی پس از استماع گزارش رئیس سازمان آتش نشانی در مورد حریق بیمارستان گاندی بیان کرد: امروز در رسانه‌های ضد ایرانی در خصوص حوادث ابتدایی مباحث حاشیه‌ای و بی ربط مطرح می‌شود؛ اما یکی از ویژگی های مثبت سازمان آتش نشانی این است که از لحظات اول در محل حوادث حضور دارد و روایت درستی خلق می‌شود.

  سخنگوی شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه  ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه برای خرید تجهیزات سازمان آتش نشانی پیش بینی شده بود، خاطرنشان کرد: تا ۱۵ اردیبهشت فرصت وجود دارد که از این اعتبار استفاده شود و سال آینده نیز در بودجه همین روند را طی خواهیم کرد.

  در ادامه ناصر امانی نیز  با تأکید بر اینکه نباید نسبت به ۲۴ درصد ساختمان‌های پرخطر که نمای کامپوزیت دارند، بی توجه بود، خاطرنشان کرد: باید هرچه سریع تر در این زمینه وارد عمل شد.

  در ادامه مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: کمیسیون خدمات شهری طرح یک فوریتی را  آورده که پیشنهاد داده شده است که سازمان آتش نشانی نیز در «کمیته نما» شهرداری تهران حضور داشته باشد تا نظر خود را در این خصوص ارائه دهد.

  وی افزود: در «کمیته نما» اساتید معماری حضور دارند اما حالا با حضور آتش نشانی، کارشناسان می توانند با حضور در این جلسات در مورد نمای ساختمانها صحبت کنند، البته من در مورد نمای کامپوزیت صحبت نمی‌کنیم؛ اما دیدید که به واسطه این نما، حریق«شوره می کرده» و پایین می ریخت و اگر این نما نبود با وجود اینکه سیستم آب افشان در اتاقها نبود حریق در همان اتاق ها می ماند و سرایت نمی‌کرد؛ اما وقتی حریق به نما گرفت دیگر حریق شعله ور شد.

  چمران با بیان اینکه در این ساختمان خطرات زیادی وجود داشت، گفت: انبارهایی از تخته و چوب در این بیمارستان وجود داشت و اگر آتش به اتاق ها و انبارها سرایت می کرد، آتش سوزی گسترده تر می شد.

  به گزارش ایسنا،  یک فوریت پیشنهاد کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با ۱۹ رأی  مبنی بر حضور سازمان آتش نشانی در «کمیته نما» با حداکثر آراء موافق تصویب شد.

  انتهای پیام

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 + شش =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.