سیل در اهر خسارات سنگینی بر جای گذاشت

0
7

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اهر از خسارت سنگین سیل به برخی روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایمنی پرس، عباس جهانگیری گفت: در اثر بارش شدید باران و تگرگ شب گذشته در برخی مناطق شهرستان اهر متاسفانه به برخی از خانه‌ها، خودروها و سایر لوازم روستائیان این شهرستان خسارت وارد شد که با حضور به موقع امدادگران جمعیت هلال احمر این شهرستان امدادرسانی به سیل زدگان سرعت بیشتری گرفت.

وی با اشاره به اینکه بارش شدید شبانگاهی باعث وقوع سیل در برخی مناطق شهری و روستایی شهرستان اهر شد، افزود: متاسفانه بیشترین خسارت در روستاهای ساری سولی، خیارلو، قلندر، رواسجان، آذغان، کسانق و کرداحمد گزارش شده بود که امدادگران بلافاصله برای امدادرسانی در این مناطق حضور یافتند.

جهانگیری همچنین از مسدود شدن برخی جاده‌های روستایی در اثر ریزش سنگ از ارتفاعات نیز خبر داد و افزود: در اثر بارش شدید و در پی آن، ریزش سنگ متاسفانه بیشتر جاده های روستایی شهرستان مسدود هستند که از همشهریان می خواهیم تا باز شدن کامل جاده ها از تردد در این مسیرها جدا خودداری کنند.
مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان شرقی نیز در این خصوص گفت: امدادگران به ۳۰ خانوار حادثه‌دیده امدادرسانی کردند و سرنشینان یک خودروی گرفتار در سیل را نیز نجات دادند.

حمید منجم گفت: تیم‌های امدادی هلال احمر شهرستان اهر از اولین ساعات وقوع این حادثه به مناطق سیل‌زده اعزام شدند و هم اکنون این جمعیت چهار تیم امدادی به مناطق مختلف روستایی اهر اعزام کرده است که براساس نیاز مناطق سیل‌زده، تیم‌های امدادی استان هم به گروه‌های امدادرسانی در منطقه اضافه می‌شوند.

منجم افزود: هم اکنون تیم‌های امدادی اعزامی در برخی روستاها از جمله آذغان، قلندر، کاسانا و ساری لار در حال امدادرسانی هستند و در مسیر جاده کلیبر به اهر نیز با تلاش امدادگران یک خودرو با سرنشینان آن، از سیلاب نجات داده شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو × 5 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.