دوره آموزشی نیمه‌حرفه‌ای آتش‌نشانی در مرکز آموزشی سازمان برگزار شد

  0
  102

  كاركنان شركت های خودرو سازی داخلی، دهیاری صالح آباد، شركت كاله و تعداد كثیری از عموم دوره 45 روزه نیمه حرفه ای آتش نشانی را آموزش دیدند.

  به گزارش ایمنی پرس، با توجه به برنامه ریزی و ارائه تقویم آموزشی سالیانه معاونت آموزش و تربیت بدنی سازمان آتش نشانی تهران، دوره های آموزشی 1، 3، 10 و 45 روزه در بازه های زمانی گوناگون توسط كارشناسان حوزه آموزش تهیه و تدوین شد كه پس از بارگزاری در سایت های آتش نشانی تهران و مركز آموزش، متقاضیان شركت در این دوره های آموزشی اقدام به انجام فرآیند ثبت نام این دوره ها كردند.

  بنا بر گزارش محمد مختار جوزانی مدیر آموزش برون سازمانی مركز آموزش بین المللی سازمان آتش نشانی تهران; از ابتدای سال جاری با برنامه ریزی صورت گرفته توسط كارشناسان این حوزه اولین دوره آموزشی 45 روزه برای 20 نفر برگزار شد كه شركت كنندگان در این دوره آموزشی شامل كاركنان شركت های خودرو سازی داخلی، دهیاری صالح آباد، شركت كاله و تعداد كثیری از عموم بودند.
  وی ادامه داد: این دوره آموزشی در محل مركز آموزش آتش نشانی تهران با حضور اساتید مجرب معاونت عملیات و آموزش برگزار شد و شركت كنندگان در این دوره آموزشی با مباحثی از قبیل آشنایی با تجهیزات حفاظت فردی، تئوری حریق سطح 2، خاموش كننده دستی به صورت تخصصی، لوله و اتصالات، پمپ، گره، اصول و مبانی نجات، برق، دستگاه تنفسی، نردبان دستی، كف و كفساز ها، كار در ارتفاع، چاه، آسانسور، كمكهای اولیه، اصول تهویه، سیستم های اعلام و اطفا، پیشگیری، اصول و ایمنی سازه ها، شیمی حریق، شناخت گازها، آشنایی با خودروهای حریق و نجات به صورت نیمه حرفه ای آشنا می گردند.
  جوزانی تصریح كرد: این دوره آموزشی به مدت 45 روز و روزانه به مدت 6 ساعت در حال برگزاری است كه پس از پایان دوره آزمون تئوری و عملیات تركیبی از شركت كنندگان گرفته خواهد شد تا به طور كامل مورد ارزیابی قرار گرفته شوند.
  وی در پایان خاطر نشان كرد: برای قبول شدگان در این دوره مدرك دوره آموزشی نیمه حرفه ای آتش نشانی از سوی معاونت آموزش و تربیت بدنی سازمان آتش نشانی تهران صادر می گردد كه در بخش ایمنی بسیاری از شركت ها، سازمان ها و ارگانها این مدرك جهت فعالیت شغلی بسیار موثر خواهد بود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 3 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

  The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.