برگزاری مانور تخلیه مسافری برای آمادگی در مقابله با نقص فنی قطار مترو

0
20

برای اولین‌بار مانور تخلیه مسافری در تمامی خطوط متروی تهران و حومه به صورت هم‌زمان به همت مدیریت ایمنی و مهندسی عملیات شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه برگزار شد.

به گزارش ایمنی پرس، مانور تخلیه مسافری همراه با کوپل قطار در راستای آمادگی هر چه بیشتر در مقابله با نقص فنی قطار که منجر به تخلیه مسافری می‌شود با همکاری مدیریت‌های ارشد خطوط و واحدهای عملیاتی و نظارتی برگزار شد.

در سناریوی این مانورها پیش‌بینی‌شده بود که قطارها در تمامی خطوط از مبادی خود حرکت و در محل پیش‌بینی‌شده به علت افت فشار هوا و درگیری ترمز متوقف و مجبور به تخلیه مسافری در تونل شوند. در این مانور می‌بایست پس از هدایت مسافران به ایستگاه‌های طرفین محل حادثه، قطار معیوب کوپل و منتقل شود.

این مانور در ساعات غیر بهره‌برداری و با هدف سنجش میزان آمادگی نیروی انسانی برگزار شد. راهبر هر قطار پس از بررسی اولیه، نقص فنی را به مرکز فرمان و راهبر کمکی اطلاع‌رسانی و با اعلام پیج، مسافران را به صبوری و حفظ آرامش دعوت می‌کرد. تمامی کارکنان واحدهای درگیر در این مانور با شرح وظایف و دستورالعمل‌های مربوطه آشنا بوده و مطابق با آنها در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دادند.

بر اساس گزارش سایت شهر، همچنین، عملکرد کارکنان در این مانور نسبتاً مناسب ارزیابی و برنامه‌ریزی برای برگزاری مانورهای مختلف در جهت افزایش مهارت، تقویت عملکرد، افزایش سرعت عمل کارکنان، مطالعه و آشنایی کامل با دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی مرتبط با حوزه کاری آنها انجام شد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یازده − ده =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.