افزایش تلفات سیل کره به 39 نفر

0
12

پس از کشته شدن دستکم ۳۹ نفر بر اثر سیل و رانش زمین در جریان باران‌های موسمی در کره جنوبی، رئیس‌جمهوری این کشور وعده داد تدابیر جدیدی را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی اتخاذ کند.

به گزارش ایمنی پرس به نقل از ایسنا، در حالی که فصل بارندگی که از اواخر ماه ژوئن آغاز شده به اوج خود رسیده است، بارش‌های سنگین مناطق مرکزی و جنوبی کره جنوبی را از روز پنجشنبه تحت تاثیر قرار داد و تعداد قربانیان سیل در این کشور را به دستکم ۳۹ نفر رساند.

وزارت کشور کره جنوبی همچنین از مفقود شدن ۹ نفر و زخمی شدن ۳۴ نفر دیگر در سراسر این کشور خبر داده است.

۱۲ نفر از کشته شدگان این حادثه در یک تونل شهری در «چئونگجو» پیدا شدند؛ جایی که ۱۶ وسیله نقلیه از جمله یک اتوبوس روز شنبه بر اثر سیل ناگهانی غرق شدند.

این حادثه انتقادات بسیاری را نسبت به عملکرد مقام‌های دولتی برای مقابله با شرایط اضطراری به ویژه در هنگام وقوع سیل ایجاد کرده است.

با تغییرات آب و هوایی، بارش باران‌های موسمی و وقوع سیل در کره جنوبی افزایش یافته و با تغییرات الگوهای آب و هوایی، تعداد بیشتری در این کشور در پی وقوع بلایای طبیعی جان خود را از دست می‌دهند.

سال گذشته پس از آنکه در پی ثبت شدیدترین بارندگی در ۱۱۵ سال گذشته در سئول ۱۴ نفر کشته شدند و خسارت‌های فراوانی به زیرساخت‌های پایتخت وارد شد، دولت متعهد شد که اقداماتی را برای مقابله بهتر با بلایای ناشی از تغییرات آب و هوایی انجام دهد؛ با این حال به نظر می‌رسد این اقدامات کافی نبوده است.

«یون سوک یول»، رئیس جمهوری کره جنوبی که به تازگی از یک سفر خارجی بازگشته بود، گفت: تغییرات شدید آب و هوایی چالش‌های بسیاری را پدید می‌آورد و به دلیل مدیریت ضعیف، وضعیت در مناطق آسیب‌پذیر بدتر شده است.

او تاکید کرد که باید پذیرفت که تغییرات آب و هوایی رخ می‌دهد و باید اقدامات فراوانی برای مقابله با آن در دستور کار قرار بگیرد.

رئیس جمهوری کره جنوبی همچنین گفت: ما از سال گذشته بارها بر ضرورت دسترسی به مناطق خطرناک و تخلیه پیشگیرانه تاکید کرده‌ایم اما اگر اصول اولیه واکنش در بلایا در محل رعایت نشود، تضمین امنیت عمومی دشوار خواهد بود.

وی از مقامات خواست تا حداکثر تلاش را برای نجات قربانیان انجام دهند و قول داد که از خانواده‌های آسیب دیده حمایت کند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 × 2 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.